Tarihimiz

KURUCUMUZ: LÜTFÜ YÜKSEL

Eskişehir Seyitgazi ilçesi Kesenler Köyü doğumludur. İlkokulu Kesenler köyünde, ortaokulu Seyitgazi’de, Lise tahsilini ise Eskişehir Atatürk Lisesi‘nde yapmıştır.

Üniversite tahsilini 1967 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nin İnşaat Mühendisliği (Maçka) bölümünde tamamlamıştır. Ayrıca Gazi Üniversitesi İşletme–Ekonomi yüksek lisans mezunudur.

Kurmuş olduğu tesisler ile memleketine karınca kararınca katkılarda bulunan LÜTFÜ YÜKSEL çalışmalarına şirket müdürü olarak devam etmektedir.

1967 yılında mezun olduktan sonra 1967- 1971 yılları arasında TCK. 11.Bölge Van Gölünün güneyindeki Kuzgunkıran varyantı takriben 28 km’lik karayolunun yapım kontrol şefliğini yapmış ve projeyi başarı ile tamamlamıştır. 119. dönem Muhabere (yedek subay okulu) 6 ay ve Genel Kurmay Muhabere Taburu 19 aylık Kıbrıs Harekatı ile birlikte yedek teğmenliğe kadar uzayan askerlik döneminden sonra, Türkiye Elektrik Kurumu‘nun Gölbaşı tesisleri Köy Elektrifikasyon Eğitim Tesisleri, Milli Yük Tevzi Binası, Trafo Test Atölyesi ve Lojmanları inşaatlarının Kontrol Baş Mühendisliğini yapmış ve takip eden zamanda dokuz ay İngiltere’de kalmıştır.

1978’de Seyitgazi’ye dönerek kendi işini kuran LÜTFÜ YÜKSEL, 1972’den beri 1300 tavuk kapasiteli yumurta tavukçuluğunu genişleterek Seyitgazi’ye iki petrol istasyonu, yem fabrikası, bitkisel yağ fabrikası ve toplam 650.000 kapasitede iki adet tavuk çiftliği ve bunlarla ilgili yumurta tasnif ve paketleme vb. entegre tesisleri kurmuştur.

İLETİŞİM

Sorularınız, önerileriniz, iş ortaklıklarınız ve daha fazlası için bizlerle iletişime geçin.

Bizi Arayın

Ziyaret Edin

Lütfü Yüksel Gıda Yağ Yem Sanayi ve Ticaret Ltd. Şirketi
Yeni Sanayi Bölgesi İki Çeşme Mahallesi Karaköprü Caddesi NO: 3
Seyitgazi/ESKİŞEHİR

E-Posta Atın